Matura – nie bój się języków!

Jako przedmiot na poziomie rozszerzonym

Każdy uczeń chcący zdać maturę, musi napisać trzy egzaminy na poziomie podstawowym (język polski, matematykę i wybrany język obcy nowożytni) i uzyskać z nich minimum 30%, a także podjeść do jednego egzaminu na poziomie rozszerzonym. Można sobie wybrać dowolny przedmiot i nie ma ustalonego progu, który trzeba osiągnąć, żeby zdać maturę. Należy jednak mieć świadomość, że samo zdanie, nie pozwoli dostać się na studia. Wybierając przedmioty na poziomie rozszerzonym, warto wybrać język. Większość uczniów posiada język angielski na przyzwoitym poziomie. Wystarczą więc tylko drobne poprawki, aby móc osiągnąć naprawdę dobre wyniki z tego egzaminu. Chcąc się przygotować z języka angielskiego, do matury na poziomie rozszerzonym, przydadzą się dobre materiały. Godną polecenia książką jest Express Publishing Matura Repetytorium poziom rozszerzony. W repetytorium tym znajdziemy zadania, które pozwolą na przygotowanie się do wszystkich części egzaminu maturalnego.

Zanurz się w języku

Podczas przygotowań do matury, warto otaczać się materiałami w języku angielskim. Czytanie książek i artykułów, pozwoli ci na opanowanie różnych struktur gramatycznych i poznanie pisowni różnych słówek. Słuchanie podcastów, oglądanie filmów i seriali, a także słuchanie wiadomości oraz audycji radiowych, pomoże w osłuchaniu się z językiem. Udzielaj się na różnych forach i postaraj się znaleźć możliwość pisania z osobami, które płynnie (i poprawnie!) posługują się językiem angielskim. Dzięki temu prościej będzie ci napisać wypowiedź pisemną na maturze. Najtrudniej może być znaleźć kogoś, z kim będziesz mógł rozmawiać po angielsku. Warto jednak próbować, chociażby wśród znajomych, czy też na różnych grupach na portalach społecznościowych. Możesz też poprosić swojego nauczyciela, o zorganizowanie zajęć, podczas których będziecie się skupiać tylko na mówieniu.

Express Publishing Matura Repetytorium poziom rozszerzony, to pozycja, która z pewnością pomoże ci ustalić, w obrębie jakich działów powinieneś się poruszać, chcąc się przygotować do matury. Wykorzystując to repetytorium, możesz również ćwiczyć rozwiązywanie typowych zadań maturalnych. Należy bowiem pamiętać, że matura z języka składa się z części dotyczącej rozumienia ze słuchu, rozumienia tekstu, znajomości gramatyki, a także wypowiedzi pisemnej. Po przerobieniu trzech-czterech arkuszy maturalnych, z pewnością zorientujesz się, z czym masz największe problemy i nad czym powinieneś najbardziej pracować. Pamiętaj, że trening czyni mistrza i jeśli tylko poświęcisz odpowiednią ilość czasu na naukę, to z pewnością osiągniesz satysfakcjonujące wyniki z matury.

Education obraz autorstwa pressfoto - www.freepik.com